Terapie

W Strefie Shen łączymy różne tradycyjne metody leczenia (m.in. akupunkturę, ziołolecznictwo, moksybucję, bańki ogniowe, metody manualne) z wiedzą lekarzy akademickich oraz interdyscyplinarną współpracą specjalistów różnych dziedzin. Pielęgnujemy uważność na pacjenta. Uczymy, jak mądrze wspierać siebie na co dzień. Wierzymy, że zdrowie to nawyk i siła, które płyną z nas samych.

 

Rozumiemy, jak trudne dla pacjentów jest szukanie pomocy u różnych osób w wielu miejscach. Strefa Shen zapewni Ci spójność w prowadzonej terapii oraz komunikację terapeutów.

Medycyna Chińska

Naszą podstawą działania jest klasyczna Medycyna Chińska. Po szczegółowym wywiadzie i postawieniu diagnozy dobieramy indywidualnie zabiegi: akupunktury, moksybucji, baniek ogniowych; określamy zalecenia dietetyczne, dobieramy ziołolecznictwo (zachodnie i chińskie). Dzięki temu skutecznie wspieramy proces leczenia naszych pacjentów.

O tym, że medyna chińska to odnoszący od tysięcy lat kliniczne sukcesy kompletny system medyczny, możecie przeczytać na Wikipedii. A o jej skuteczności na stronach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Czym jest ona dla nas? Jest sposobem powrotu do balansu ciała i psychiki – stanu równowagi, który dla każdego, w danym momencie życia, będzie oznaczać zupełnie coś innego. Medycyna chińska stawia w centrum pacjenta – człowieka, z jego potrzebami, ale też potencjałem samoleczenia.

Terapie Manualne

W naszym gabinecie możecie skorzystać również z wyjątkowych masaży, wykonywanych przez terapeutkę z Tajlandii, mającą wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w placówkach medycznych. Podczas jej zabiegów nie tylko się zrelaksujecie, ale też skutecznie wzmocnicie proces rekonwalescencji i fizjoterapii.

Opieka Psychiatryczna

Zależność między bólami ciała, emocjami i umysłem leży u podstaw klasycznej medycyny chińskiej. Wiele naszych dolegliwości fizycznych ma podłoże w sferze duchowej i psychicznej. Strefa Shen daje możliwość opieki lekarza psychiatrii – Moniki Radziszewskiej.