O Nas

StrefaShen zrodziła się z relacji dwóch kobiet: Diany i Kasi. Znajomość  z przestrzeni internetowej szybko przerodziła się w przyjaźń „w realu”. Połączone wspólną  pasją do  medycyny naturalnej i systemem wartości, towarzyszymy sobie już od lat w radościach i trudach życia codziennego. Wspólnie rozwijamy swoją wiedzę, wspierając naszych Pacjentów w wielu dziedzinach. Szczególnie bliski jest nam obszar zdrowia kobiecego, płodności oraz pediatrii. Razem pracujemy po mentorskim przewodnictwem Izy Miętki, Prezesa Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Filozofki Życia i wspaniałej Akupunkturzystki. 
 
Godziny rozmów i osobistych poszukiwań doprowadziły do  stworzenia miejsca,  które ujęło wszystko, czego nie znalazłyśmy: miejsce spotkania medycyny zachodniej ze wschodnią, w której panuje atmosfera akceptacji, ciepła i zaopiekowania dalekie od klasycznej przychodni lekarskiej, ale skutecznie wspierające zdrowie i rozwój Naszych Pacjentów.
Serdecznie zapraszamy Cię do naszego Świata!

Katarzyna Sieluk

Pierwszy kontakt z Medycyną Chińską i szeroko pojętą medycyną naturalną miałam jeszcze jako dziecko. Mądrość i czujność mamy dały mi siłę i zdrowie do kroczenia swoją drogą. Ta z kolei poprowadziła mnie do świata korporacji, bankowości i IT. Lata pracy, obserwacji siebie i ludzi, a w końcu doświadczenie ułomności ciała w obliczu presji, które na nie nakładałam, poprowadziły mnie ku niezwykłemu spotkaniu z Izą Miętką, akupunkturzystką i prezeską Polskiego Towarzystwa Medycyny Chińskiej w Polsce.

Tak rozpoczęła się moja wieloletnia nauka: ukończenie szkoły Klasycznej Medycyny Chińskiej TOMO pod kierownictwem prof. Li Jie, liczne kursy specjalistyczne akupunktury, dietetyki i ziołolecznictwa, ukończenie kursu medycyny zachodniej zgodnie z wymogami European Chinese Medicine Association, jak również staże, m.in. u Izy Miętki. Ta nauka wciąż trwa, a pacjenci są moją motywacją do zdobywania wiedzy. Z radością i pokorą towarzyszę dzieciom, dorosłym i osobom starszym w powrocie do swojego indywidualnego stanu równowagi.

Prywatnie: mama Kai, fanka dobrego jedzenia, pilatesu i podróży.

Diana Dec-Kornosz

Z niezrealizowanego marzenia o studiach medycznych ścieżka życiowa poprowadziła mnie ku edukacji holistycznej. Początek tej edukacji rozpoczął się u mojej babci Zuzanny, z którą zbierałam swoje pierwsze zioła w pięknych zakątkach Podkarpacia, za którym kryła się historia głębokich leczniczych właściwości.

Przyszedł i taki czas w moim życiu, że ciało powiedziało: stop. Po wielu próbach medycyny zachodniej i bezskutecznych terapii moje kroki skierowałam do źródła, które znałam najlepiej – bo już od dzieciństwa – terapie naturalne i ziołolecznictwo.

Z każdym kolejnym krokiem rozwijała się fascynacja Medycyną Chińską, która pozwoliła mi powrócić w sposób holistyczny do równowagi swojego ciała i pokazała mi ścieżkę na dalszy rozwój w moim życiu.

Moje zamiłowanie przerodziło się w konkretne etapy kilkuletniej edukacji, począwszy od dietetyki Medycyny Chińskiej, przez Międzynarodową Szkołę Akupunktury Klasycznej Acuart Katowicach pod kierunkiem dr. Bartosza Chmielnickiego, medycynę zachodnią dla terapeutów w Instytucie TCM w Krakowie, po ziołolecznictwo ziół zachodnich i chińskich. W międzyczasie brałam udział w kolejnych szkoleniach i kursach (tu więcej).

Cieszę się, że mogę się dzielić swoim zamiłowaniem z moimi pacjentami. Kiedy z troską zadaję pytania: Czego Ci dziś potrzeba? Z czym dziś przychodzisz? – moi pacjenci czują, że mogą mi zaufać i wiedzą, że zostaną wysłuchani i zaopiekowani tak, by ciało i umysł odzyskały balans i równowagę, jak Yin i Yang.

Prywatnie: mama dwóch synów – Krzycha i Karola, od wielu lat ćwicząca regularnie jogę vinyasę; kulinarna „mamita”, z radością tworząca słoiczki pełne dobra, a także przepisów dla pacjentów, absolutna fanka Italii.